تبلیغات
مهندسی بهداشت محیط یزد - روغن گوسفند دهستان سورک و ...
تاریخ : پنجشنبه 1393/11/16 | 02:23 بعد از ظهر | نویسنده : مهدی ملکی سورکی
شیر و ماست و پنیر و روغن گوسفند و دوغ و تلف و کشک و... از محصولات دامی دهستان سورک از نظر کیفیت در منطقه معروف است

کشک سورک.jpg

روغن گوسفند سورک  یا همان روغن حیوانی اصل، همان روغن خوش‌عطر و طعمی است که اگر روی چلو بریزید یا با نان بخوریدش دیگر نمی‌توانید بی‌خیالش شوید

روغن گوسفندی سورک.jpg

این روغن را مردم سخت کوش دهستان سورک از شیر بز به دست می‌آورند و طریقه تهیه سنتی آن این‌گونه است که 

ماست را با مقداری کمی آب سرد قاطی کرده تا شل شود و درون مشک یا دستگاه روغن گیر می‌ریزند و آنقدر تکان می‌دهند که گویچه‌های روغنی به صورت کره به یکدیگر می‌چسبند  در این حالت مسکه ( روغن خام ) و دوغ تشکیل میشود سپس مسکه  را از دوغ جدا کرده و آنقدر حرارت می‌دهند تا آب مسکه  تبخیر و به 0.2 درصد برسد و در این حالت چربی‌اش به 99.8 درصد میرسد.


روغن گوسفن سورک.jpg

این روغن در مقایسه با کره‌های صنعتی که 80 تا 85 درصد چربی دارد پرچرب‌تر بوده و خواص تغذیه‌اش بیشتر است و عطر و طعمش بسته به نوع و کیفیت علف‌های معطری که گله های بز منطقه مصرف می‌کند، متفاوت است. روغن گوسفندی کمی دیرهضم و در مقایسه با روغن گاوی کلسترول بالاتری دارد، اما لذیذتر و خوش‌عطر‌تر و البته گران‌تر است که قیمت آن به ازای هر کیلو تا  120 هزار تومان نیز میرسد.


دوغ سورک.jpg

اگر قرار باشد بین روغن حیوانی و روغن نباتی جامد یکی را انتخاب کنیم، روغن حیوانی مناسب‌تر است چون از لبنیات تهیه شده و خواص شیر را دارد ضمن این‌که روغن نباتی مایع وقتی جامد (هیدروژنه) می‌شود، اسیدهای چرب غیراشباع آن اشباع شده و در روند جامد شدن بر میزان اسید‌های چرب ترانس آن افزوده می‌شود.

البته اگرچه روغن یا کره اصیل حیوانی مثل روغن گوسفند سورک به‌طور ذاتی خود دارای اسیدهای چرب اشباع و برای سلامت زیان‌هایی دارد، اما فرقش با روغن جامد گیاهی این است که به‌طور مصنوعی جامد نمی‌شود و حاوی اسیدهای چرب ترانس نیست.

از روغن اصیل حیوانی می‌توان برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد.

طبق تحقیقی که اخیرا در دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران صورت گرفته گرم و سرد یا خشک و مرطوب بودن مزاج افراد در تعیین مصرف روغن گوسفند نقش دارد.

به طوری که مصرف متعادل این روغن برای مزاج گرم و خشک مشکلی ایجاد نمی‌کند، ولی مصرف بیش از یک قاشق مرباخوری آن برای افراد سالم با مزاج سرد و مرطوب می‌تواند دردسرساز باشد. ضمن این‌که مصرف روغن گوسفند برای افراد مسن، سیگاری، چاق و کم‌تحرک منع شده است.

حکمای طب سنتی روغن حیوانی را از روغن‌های نباتی جامد و پیه و دنبه حیوان مفیدتر می‌دانند. براساس تحقیق دیگری که در یکی از دانشگاه‌های تهران انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف روغن گوسفند در کوتاه‌مدت تاثیر سویی بر روی چربی و کلسترول خون ندارد، اما بررسی آثار بلندمدت آن نیاز به مطالعات بیشتر دارد.

کالری بالای این روغن می‌تواند قوای جسمانی از دست رفته برخی بیماران یا زنان تازه زایمان کرده را جبران کند و برای ماساژ و گرم نگه داشتن استخوان‌ها مفید است.

از نظر طب اسلامی وطب سنتی خواص روغن حیوانی بیشمار است. از آن جمله می توان به استخوانسازی. کاهش غلظت خون. کاهش چربیهای زاید شکم. شادابی و سفیدی پوست و سمزدایی از بدن اشاره کرد. تغذیه ی سلولهای خود عضله ی قلب از اسیدهای چرب است که تنها در روغن حیوانی به وفور یافت میشود. یکی از ارکان طول عمر وجوانی پایدار از نظر طب سنتی مصرف مداوم روغن حیوانی است.

امام صادق (ع) فرمود: به همان اندازه که روغن حیوانی مصرف میشود. به همان اندازه چربی از بدن شما دفع می شود (یا می سوزد) یکی از بهترین درمانهای چاقی مصرف مداوم روغن حیوانی با غذاهاست.