تبلیغات
مهندسی بهداشت محیط یزد - صدور کارت بهداشت شاغلین در اصناف به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شد...
طی مراسمی با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و معاون بهداشت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مدیران وزارت بهداشت ، از اجرای واگذاری  صدور کارت بهداشت  به دفاتر پیشخوان دولت رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ در راستای اجرای برنامه پنجم توسعه و پیرو عقد تفاهم نامه "واگذاری خدمات الکترونیک سلامت به دفاتر پیشخوان دولت" بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور واگذاری فرایند صدور کارت بهداشت به دفاتر پیشخوان دولت از امروز آغاز شد.

 

برپایه این گزارش، در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و تأمین سلامت، ایمنی و بهداشت مواد غذایی تولید و عرضه شده و به استناد مواد  39 و 40 آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، کارت بهداشت برای متصدیان و کارکنان مراكز تهیه، تولید، توزیع، نگهداری، حمل و نقل و فروش مواد خوردنی ،آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی و اماکن عمومی پس از انجام معاینات پزشکی و آزمایشات غربالگری صادر می شود.

 

مدت اعتبار کارت بهداشت برای دست اندرکاران مواد غذایی که به طور مستقیم با مواد غذایی بسته بندی نشده، تجهیزات مواد غذایی، ظروف و لوازم یا سطوحِ در تماسِ مستقیم با مواد غذایی آماده مصرف ارتباط دارند به دلیل اهمیت موضوع شش ماه و برای سایر افراد مشمول یک سال می باشد.

 

لذا تاکنون با توجه به تعدد و تنوع مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی كه به نحوی با سلامتی جامعه در ارتباط است و تعداد کثیر شاغلین دست اندر کار در مراکز مذکور بخش قابل توجهی از ساعات کاری کارشناسان به فرایند صدور کارت اختصاص می یابد.

 

از این رو واگذاری صدور کارت بهداشت اصناف به دفاتر پیشخوان دولت در کوتاه کردن فرایند، دسترسی بیشتر مردمی و تکریم ارباب رجوع و آزاد سازی ساعات کاری کارشناسان برای انجام فعالیت های نظارتی و بازرسی نقش بسیار موثری خواهد داشت.

 گفتنی است این طرح با همکاری مرکز بهداشت محیط وکار و دفتر آمار وفناوری اطلاعات به دفاتر پیش خوان واگذار گردید و  در این مراسم  حجت الاسلام ترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،  دکتر ریاضی مشاور وزیر و مسئول دفتر آمار و فناوری اطلاعات و دکتر صادق نیت رئیس مرکز بهداشت محیط و کار و همچنین دکتر حاج میر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز حضور داشتند. /