تبلیغات
مهندسی بهداشت محیط یزد - توصیه های بهداشتی برای اعیاد شعبانیه...
تاریخ : سه شنبه 1394/03/12 | 09:22 بعد از ظهر | نویسنده : مهدی ملکی سورکی

ای منتظران گنج نهان می آید /  آرامش جان عاشقان می آید

بر بام سحر طلایه داران ظهور /  گفتند که صاحب الزمان می آید . . .

تبریک به عاشقان امامت و ولایت به مناسبت فرا رسیدن خجسته ایام نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود


مهندسی بهداشت محیط یزد.jpg

با رعایت دقیق نکات و موازین بهداشتی در زمینه تهیه و توزیع و مصرف نذورات، موجبات قبولی بیشتر نذورات و شادی و سلامتی شهروندان گردید ، چند نکته که توجه به آن توصیه می گردد:

1- پخش شیرینی وشربت در بین مردم از مراسم این شبها و روزها می باشد ، شهروندان گرامی حتی الامکان سعی کنید از مکانهای مطمئن شربت بنوشید و از مصرف شربت که توسط کودکان کم سن و سال در کنار خیابان توزیع می گردد (بعلت نامشخص بودن شرایط تهیه) خودداری نمایید ،

2- به متولیان توزیع شربت و پخش شیرینی توصیه می گردد، به مشخصات بهداشتی و تاریخ تولید و انقضاء مواد اولیه نذورات خود توجه کنند و ابزار کار و  مکان توزیع نیز شرایط بهداشتی لازم را داشته باشد و در صورت استفاده از یخ برای شربت از آب سالم و در شرایط بهداشتی تهیه نمایید.

3-شهروندان محترم از مصرف نذورات فاسد شدنی که بوی نامطلوب دارد و اثر ماندگی در آن مشخص هست بعلت امکان رشد میکروب در آن ، خودداری نمایید.

4- از ظروف مشترک جهت نذورات استفاده نگردد و پس از استفاده از نذورات ، ظروف یکبار مصرف آنرا در خیابان و محیط رها نکنید تا باعث زشتی شهر و آلودگی آن نگردد.

5- متولیان توزیع نذورات دقت نمایند ، ظروف استفاده شده در نذورات حتی الامکان از نوع گیاهی و دارای مجوز باشد.

6- برای خرید شیرینی و یا کیک،مراکز معتبر و بهداشتی را انتخاب نمایید.

7- افرادی که در تهیه نذورات مشارکت دارند لازم است رعایت بهداشت فردی را بنمایند و حتما از لباس و دستکش یکبار مصرف و مناسب و تمیز استفاده نمایند.

8 جهت حفظ سلامتی خود در مصرف زیاد نذورات و نگهداری آن برای مدت طولانی خودداری نمایید.

مهدی ملکی سورکی