تبلیغات
مهندسی بهداشت محیط یزد - سهم عوامل بهداشت محیط در سلامت جامعه انکارناپذیر است...
تاریخ : چهارشنبه 1394/07/8 | 12:09 بعد از ظهر | نویسنده : مهدی ملکی سورکی
در همایش صاحب‌نظران مهندسی بهداشت محیط
سهم عوامل بهداشت محیط در سلامت جامعه انکارناپذیر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در حال حاضر سهم عوامل محیطی و بهداشت محیط در سلامت جامعه انکارناپذیر است.

خبرگزاری فارس: سهم عوامل بهداشت محیط در سلامت جامعه انکارناپذیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدحسن لطفی، بعد از ظهر امروز در نخستین گردهمایی صاحب‌نظران و متخصصان مهندسی بهداشت محیط با محوریت بررسی چالش‌های بهداشت محیط استان یزد به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های بهداشت محیط استان یزد اظهار داشت: امروزه بهداشت محیط سهم قابل توجهی در حوزه سلامت مردم دارد و علت بسیاری از مرگ‌ها، توجه نکردن به امر بهداشت محیط در جامعه است.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده علت بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها و بیماری‌های غیرواگیردار که بیماران را به کام مرگ می‌فرستد، بهداشت محیط نامناسب است.

لطفی با اشاره به شعار روز جهانی بهداشت محیط تصریح کرد: شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط «کودکان آینده ما هستند مراقب محیط زیست و سلامت آنها باشید» است که نشان می‌دهد دنیا نیز به این نتیجه رسیده که شرایط بهداشت زیست‌محیطی در حال حاضر مناسب نیست و باید برای زندگی مردم و نسل‌های آینده تدبیری علمی اندیشیده شود.

* ضرورت تعامل دستگاه‌ها برای ارتقا بهداشت محیط در استان یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز در این گردهمایی اظهار داشت: ضروری است همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت، با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد برای ارتقای بهداشت محیط در استان همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

محمدعلی طالبی عنوان کرد: خوشبختانه در استان یزد از بسیاری از شاخصه‌های توسعه‌ای در حوزه‌های مختلف بهره‌مند هستیم و لازم است در فرآیند توسعه پایدار به حوزه بهداشت محیط نیز که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، توجه ویژه‌ای شود.

وی با اشاره به اینکه بهداشت محیط سالم، پایه و رکن اصلی سلامت جامعه است، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بهداشت محیط این است که متاثر از عوامل مختلف در حوزه سلامت بوده و ضروری است تمام دستگاه‌ها در این حوزه با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همکاری لازم را داشته باشند.

طالبی همکاری با بخش خصوصی برای ارتقای بهداشت محیط استان را نیز اجتناب‌ناپذیر دانست و افزود: برای محقق شدن پیوست سلامت در پروژه‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان باید با بخش غیردولتی تفاهم‌های مناسبی داشته باشیم.

به گزارش فارس، این همایش دو روزه توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد، اداره‌کل پدافند غیرعامل استانداری و بخش خصوصی برگزار می‌شود و ارائه سخنرانی علمی و پنل تخصصی در حوزه مهندسی بهداشت محیط از جمله برنامه‌‌های این همایش است.